itt megtanulhatod, hogy hogyan is kell hasznlni a tblzatkdot. egyltaln nem nehz, csak meg kell rteni a mkdsnek alapjait. szval vgjunk is bele :)
elszr is, a tblzatkdnak 2 fele van. van egyszer egy olyan kd, amit a modulodba kell tenni, amit meg akarsz tblzatkddal vltoztatni, s van egy css rsze, ami hasonlt egy kicsit a sima cssekre, s ezzel tudod alaktani hogy hogyan nzzen ki a tblzatod. elszr kezdjk azzal az egyszer kddal, amit a modulodba kell tenni.
<table cellpadding="0" cellspacing="0" width="238px">
<tbody>
<tr>
<td class="fejlec" height="10">fejlcszveg</td>
</tr>
<tr>
<td class="tartalom" height="10">tartalom</td>
</tr>
<tr>
<td class="lablec" height="10">lblcszveg</td>
</tr>
</tbody>
</table>
neijedj meg tle, nemolyan bonyolult mint amilyennek tnik. amint lthatod, 3 rsze van: a fejlc, a tartalom, s a lblc. ezeket gyhvjuk hogy classok, s pirossal jelltem a kdban ket. teht ha a tblzatkdba berod hogy <td class="valami"></td> s a cssbe meg berod hogy td.valami akkor ott tudod formzni azt a classt. mint pldul itt nlunk is, van 3 classunk, a fejlec,a tartalom s a lablec classok, s az ehhez tartoz cssben ezeket formzzuk gy: td.fejlec, td.tartalom, td.lablec. ezeket te tnevezheted a kdban, csak akkor a cssben is tkell nevezned, mert csak gy fog hatni a classra. :) remlem rthet eddig. :)
ezeken kvl mg ebben a kdban llthatsz a tblzat szlessgn is, kkkel jelltem a kdban, hogy hol. :)
s most lssuk a css rszt.:
<p><style type="text/css">
/* ez a rsz a tblzat (modul) fejlcre, nevre vonatkozik */
td.fejlec
{background:url("kp url cme") no-repeat; /* fejlc url cme */
font-family: verdana; /* bettpus */
font-size: 10pt; /* betmret */
color: #000000; /* betszn */
text-align:center; /* nv igaztsa: center=kzp, left=bal, right=jobb */
height: 0px; /* fejlc-kp magassga */
width: 450px;} /* fejlc-kp szlessge */
/* ez a rsz a tartalmi rszre vonatkozik */
td.tartalom
{background:url("kp url cme") repeat-y; /* tartalom kpnek url cme */
padding-right: 0px; /* tvolsg a jobb oldaltl */
padding-top: 0px; /* tvolsg a fels rsztl */
padding-bottom: 0px; /* tvolsg az als rsztl */
padding-left: 0px; /* tvolsg a bal oldaltl */
color: #000000; /* betszn */
font-size: 8pt;
font-family: arial;} /* betmret */
/* ez a rsz a tblzat (modul) aljra vonatkozik */
td.lablec
{background:url("kp url cme") no-repeat; /* a fejlc-lblc url cme */
height: 53px;} /* a fejlc-lblc magassga */
</style></p>
pirossal jelltem itt is a classokat nektek, amiknek mind a kt kdban meg kell egyeznik, klnben nem fog mkdni. :) amgy a kd a nevek.gp-rl van, szval nem n cmkztem fel, de gondoltam ha ezt hasznljuk, knnyebben megrtitek a lnyeget. :) szval a nagy rsze fel is van cmkzve nektek, de megprblom rszletesebben elmagyarzni.
szval ha szeretnl kpet a fejlcnek, modulhttrnak, lblcnek, mint nlam is lthatod az oldals moduloknl, akkor ksztsd el photoshopban a modult, vagdosd szt 3 rszre, majd tltsd fel ket egyesvel egy kpfeltltre. msold ki a fejlc rsz kpnek url-jt, majd keresd ki a megfelel classot (rtelemszeren a td.fejlec class lesz az), s ott keresd ki azt hogy background. ez minden cssnl gy van, a background rsznl tudod lltani a htteret, akr kp az, akr csak egy sima szn. szval ott van egy olyan hogy url("kp url cme"), a kp url cme szveg helyre msold be a kp linkjt, idzjelek maradjanak, figyelj rjuk, klnben nemfog mkdni. ha ez megvan, lltsd be a magassgt, teht nzd meg photoshopban hogy milyen magas a fejlckped, s a kdban a height-nl tudod belltani.
ezek a fontosabb dolgok, ezeken kvl mg bellthatod a bettpust a font-family-nl, a betmretet a font-size-nl, a betsznt a color-nl. a tbbi meg felvan cmkzve. :)
nos remlem boldogulsz vele, ha nem, krdezz a krdezben :)
|